Zapalovací cívky

TESLA jako lídr na trhu s náhradními díly v oblasti zapalovacích systémů nabízí kompletní sortiment cívek.


Zapalovací cívky jsou klíčovou součástí zapalovacího systému benzinových motorů. Jejich úkolem je přeměnit nízké napětí baterie (12 V) na tisíce voltů (až 40 kV), potřebných k vytvoření jiskry v zapalovací svíčce. Tato jiskra slouží k zapálení směsi vzduchu a paliva ve spalovacím prostoru motoru.

Bez dostatečného množství energie dodávané zapalovací cívkou by zapalovací svíčka nemohla vytvořit jiskru potřebnou pro optimální spalování. Nesprávně fungující zapalovací cívka může způsobit špatné zapalování motoru, nepravidelný chod, ztrátu výkonu, vysokou spotřebu paliva nebo může vést až k nenastartování vozidla.

Kvalitní zapalovací cívky poskytují přesnější časování zážehu, snižují emise a zaručují lepší spotřebu paliva. Široký sortiment cívek TESLA poskytuje kvalitu odpovídající OE, dlouhou životnost a maximální provozní výkon. Díky své konstrukci a použitým materiálům plní zapalovací cívky TESLA vše, co je nutné pro bezproblémový provoz jakéhokoli vozidla.

Zapalovací cívky TESLA jsou navrženy a konstruovány tak, aby splňovaly nebo překračovaly specifikace OE a poskytovaly vysokou odolnost a maximální životnost. Každá zapalovací cívka je podrobena přísnému zkoumání a validaci výrobku.


Sortiment zapalovacích cívek TESLA zahrnuje více než 400 různých položek pro 95% vozidel světového trhu.

Konstrukce zapalovací cívky


  1. Silikonová koncovka s vysokou tepelnou odolností
  2. Kovové jádro generuje proměnlivé magnetické pole a umožňuje vytvořit vysoké napětí
  3. Silný měděný drát primárního vinutí mezi jádrem a sekundární cívkou zajišťuje vytvoření impulsu pro vznik vysokonapěťové jiskry na zapalovací svíčce
  4. Stovky závitů navinutého měděného drátu se podílí na zvýšení napětí z původních 12 V
  5. Pocínované mosazné kontakty zajišťují nízkonapěťové spojení
  6. Epoxidová pryskyřice slouží k ochraně elektronických obvodů

Historický vývoj cívek


Přestože všechny zapalovací cívky mají stejný princip fungování, v průběhu několika posledních desetiletí byly vyvinuty různé typy. To znamená, že typ zapalovacích cívek, které vozidlo používá, závisí i na době jeho výroby. V současné době se vyrábí mnoho různých typů zapalovacích cívek, lišících se konstrukcí i množstvím zabudované elektroniky.


19802010