Zapalovací kabely

Společnost TESLA Blatná je jedním ze dvou největších výrobců zapalovacích kabelů v Evropě z pohledu sortimentu, kvality a počtu nabízených typů. Rozsáhlý sortiment společnosti TESLA pokrývá 99 % vozidel jezdících na silnicích v Evropě a okolních zemích.


95% všech zapalovacích kabelů v nabídce firmy TESLA je vyráběno pro osobní automobily s benzínovým motorem. Sortiment firmy TESLA ale obsahuje řadu dalších typů, které jsou určeny pro jiné aplikace. Nemusí se přitom jednat pouze o oblíbené veterány nebo motocykly. Hledáte řešení pro vysokozdvižný vozík? Máme v nabídce více než 20 různých typů. Pro stále populárnější kogenerační jednotky popř. pro jakékoli průmyslové stroje s pohonem na plyn nabízíme speciální provedení zapalovacích kabelů s tepelně a mechanicky vysoce odolnými koncovkami a dalšími ochrannými prvky.

Sady zapalovacích kabelů firmy TESLA jsou vyráběny pouze z komponent prvotřídní kvality. Sortiment TESLA zahrnuje více než 900 různých položek. Kromě výroby pod vlastní značkou TESLA vyrábí vysoce kvalitní zapalovací kabely i pod privátními značkami svých zákazníků. Každá sada zapalovacích kabelů je navržena, vyrobena a testována tak, aby splňovala nebo překračovala požadavky na OE kvalitu a provedení.


Sady zapalovacích kabelů firmy TESLA jsou vyráběny pouze z komponentů prvotřídní kvality tak, aby vydržely vysoké napětí a současně odolávaly extrémním teplotám, olejům a dalším škodlivým látkám v prostoru motoru.


Sortiment zapalovacích kabelů TESLA zahrnuje více než 900 různých položek.

Konstrukce zapalovacího kabelu


  1. Silikonová koncovka s vysokou tepelnou odolností
  2. Kovové jádro generuje proměnlivé magnetické pole a umožňuje vytvořit vysoké napětí
  3. Silný měděný drát primárního vinutí mezi jádrem a sekundární cívkou zajišťuje vytvoření impulsu pro vznik vysokonapěťové jiskry na zapalovací svíčce
  4. Stovky závitů navinutého měděného drátu se podílí na zvýšení napětí z původních 12 voltů
  5. Pocínované mosazné kontakty zajišťují nízkonapěťové spojení
  6. Epoxidová pryskyřice slouží k ochraně elektronických obvodů

Zapalovací kabely mohou být vyrobeny v různé barvě s popisy podle přání zákazníka. Hlavním materiálem pro výrobu vodiče a koncovek je silikon. Silikon vyniká maximální tepelnou odolností a vysokou mechanickou pevností. Tvar kontaktů a použitý materiál přesně odpovídají originálnímu provedení.

Znáte naše kabely TSW ?


Pro zachování maximální mechanické a tepelné odolnosti vyrábíme kabely TRIPLE SILICONE WIRES (TSW). Skládají se z vodivého silikonového jádra, vnitřní silikonové izolace a vnějšího silikonového pláště. Pouze tato konstrukce garantuje maximální tepelnou ochranu. Sortiment se skládá výhradně z prvotřídních kabelů třídy E a třídy F, které podle normy DIN-ISO 3808 odolávají teplotám až do 250 °C.

SILICON
BASIC

TSW BASIC v provedení nabízí vysokou teplotní odolnost až do 220°C (třída E podle DIN_ISO 3808) a optimální přenos vysokého napětí díky zesílenému vodivému jádru (1,6-2,0 mm).

SILICON
PREMIUM

TSW PREMIUM má speciální povrchovou vrstvu sloužící k prodloužení živostnosti kabelu. Takovéto provedení zapalovacího kabelu je jedinečné a nemá na trhu konkurenci.

SILICON INDUCTIVE

TSW INDUCTIVE - má průměr kabelu 8 mm ke zvýšení mechanické odolnosti. Nízkoodporové induktivní jádro k dosažení optimálního výkonu. Zejména pro milovníky závodních automobilů.

Sady kabelů


Sady zapalovacích kabelů se obvykle skládají ze čtyř a více zapalovacích kabelů. Slouží k přenosu energie v zapalovací soustavě. Důležité je, aby nevyzařovaly energii, která by rušila radiový nebo jiný příjem. Vlastní odrušení je zajištěno materiálem elektricky vodivého jádra kabelu (odporové, induktivní) nebo odrušovacím rezistorem v kabelové koncovce (kabely s měděným jádrem). Společnost TESLA nabízí tři základní typy - kabely s odporovým jádrem, s měděným jádrem a s jádrem reaktivním.


1

SILICON RESISTIVE

Zapalovací vodiče s odporovým jádrem obsahují jádro vyrobené ze skelných vláken napuštěných uhlíkem a následně potažených vodivým silikonem (SILICONE RESISTIVE).

2

SILICON INDUCTIVE

Zapalovací vodiče s induktivním jádrem.

3

SILICON COPPER

Zapalovací kabely s měděným jádrem.


Výroba

Zapalovací kabely vyrábíme v počtu několika milionů kusů za rok. Abychom zajistili vysokou kvalitu všech vyráběných kabelů, používáme při výrobě automatizované počítačově řízené stroje od firmy ARTOS. Výroba je certifikována podle norem ISO. Všechny výrobní postupy podléhají pravidelným auditům našich největších zákazníků.


Expedice

Sady zapalovacích kabelů mohou být zabaleny v několika typech standardizovaných krabiček anebo v igelitových sáčcích. Zákazníkovi pomůžeme s designem krabiček i s přípravou katalogu. Zákazník dostává kompletní data včetně křížových tabulek s hlavními konkurenty. Samozřejmostí je průběžná aktualizace poskytnutých dat.


Kvalita

Zapalovací kabely vyrábíme v počtu několika milionů kusů za rok. Abychom zajistili vysokou kvalitu všech vyráběných kabelů, používáme při výrobě automatizované počítačově řízené stroje od firmy ARTOS. Výroba je certifikována podle norem ISO. Všechny výrobní postupy podléhají pravidelným auditům našich největších zákazníků.


Potřebujete odborníky, kteří Vám pomohou s realizací vašich nápadů?

Naši inženýři promění Vaše sny a představy ve skutečnost a zajistí pro vás

výrobu na přání

Potřebujete zapalovací kabel a nemůžete ho najít ve standardním sortimentu? Připravíme Vám řešení na míru. Pošlete nám kabel a my Vám vyrobíme nový. Pokud nemůžete poslat kabel fyzicky, pošlete nám alespoň fotku nebo výkres. Abychom pro Vás mohli připravit vše přesně podle Vašich požadavků, potřebujeme co nejvíce informací o délce a typu kabelu, kovových kontaktech a použitých převlečkách. Vaši poptávku společně se všemi doplňujícími informacemi pošlete prosím na náš email.


Zadat poptávku

žena
muž